САД ПОНОВО УДАРА НА РУСИЈУ: Бајденова администрација уводи нове санкције транспорта нафте

06. 01. 2025. у 08:42

АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена планира да уведе нове санкције Русији које ће се фокусирати на приходе од нафте и предузети акције против танкера који превозе руску нафту, саопштили су неименовани извори упознати са ситуацијом.

САД ПОНОВО УДАРА НА РУСИЈУ: Бајденова администрација уводи нове санкције транспорта нафте

Фото: Танјуг/АП

Према речима извора, на мети санкција биће танкери који превозе руску нафту која се продаје по цени већој од 60 долара за барел, што је ограничење које је поставио Запад, преноси Ројтерс.

Како се наводи, санкције ће такође вероватно укључивати мере против људи који су укључени у неке мреже трговања нафтом изнад границе цене у САД.

Актуелна америчка администрација настоји да ојача подршку Украјини пре него што новоизабрани председник Доналд Трамп преузме дужност 20. јануара, с обзиром да је републикански лидер често износио приговоре на цену америчке подршке Украјини.

За сада није јасно какав ће бити Трампов приступ санкцијама према Русији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (0)

СТРАНИМ ДЕЛЕГАЦИЈАМА ПО ЦРТУ БЕЛОГ Милан Кнежевић открио три основна производа Црне Горе: Нафта, цигарете, кокаин