"ФРАНЦУСКИ НОВАЦ БАЧЕН У ВЕТАР" Макрон на удару критика због украјинских дезертера - Бригада почела да се распада пре него је стигла у град

Марија Стевановић
Марија Стевановић

03. 01. 2025. у 15:31

НОВОФОРМИРАНА 155. механизована бригада украјинске војске почела да се распада и пре него што је стигла до Красноармејска (Покровска), објавио је "Форбс". Поред тога, јединица је претрпела велике губитке у борбама за град.

ФРАНЦУСКИ НОВАЦ БАЧЕН У ВЕТАР Макрон на удару критика због украјинских дезертера - Бригада почела да се распада пре него је стигла у град

Фото: Танјуг АП

"Украјинци утврђују Красноармејск. Али, недавно формирана 155. механизована бригада, једна од ретких која је наоружана немачким тенковима 'леопард' и француским хаубицама 'цезар', почела је да се распада и пре него што је стигла у град", наводи се у чланку.

Јединица је требало да броји 5.800 војника, а 1.700 њих је напустило јединицу још за време обуке у Француској и Пољској.

Они који су стигли до фронта нису се баш показали. То су углавном регрути који беже чим им се укаже прилика.

Лидер француске партије "Патриоте" Флоријан Филипо критиковао је француског председника Емануела Макрона због ове украјинске бригаде.

"То значи да је невероватна количина новца француских пореских обвезника потрошена на рекламу Макрона и Зеленског за потребе бригаде која чак и не постоји", рекао је он и позвао да се Украјини више не даје финансијска помоћ.

То је срамота за све политичаре који су се тиме одушевљавали, рекао је Филипо, додајући да се тако само расипа француски новац.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ СА РОБЕРТОМ ДАВИЈЕМ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута