ПОВРАТАК СОЈУЗА МС-25: Руска свемирска капсула слетела на Земљу са тројицом астронаута
РУСКА свемирска капсула Сојуз МС-25 слетела је данас у степу Казахстана са два руска и једним америчким астронаутом који су боравили на Међународној свемирској станици (МСС).
Tanjug
Капсула Сојуз са космонаутима Роскосмоса Николајем Чубом и Олегом Кононенком и астронауткињом НАСА Трејси Дајсон слетела је на Земљу у 11.59 по локалном времену, преноси Ројтерс.
Кононенко и Чуб су полетели ка свемирској станици 15. септембра 2023. године и у петак су поставили рекорд најдуже континуиране мисије на МСС боравећи у свемиру укупно 374 дана.
Дајсонова је на својој трећој мисији у свемиру провела је 184 дана на МСС, а укупно осам астронаута остало је у орбити, укључујући Американце Буча Вилмора и Сани Вилијамс који бораве у свемиру дуже него што је планирано.
Још двојица космонаута ће се вратити на Земљу следеће године и то летелицом Спејс Икс.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)