ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ НЕДОСТАЈУ ИНВЕСТИЦИЈЕ: Далеко су САД и Кина
ЕВРОПСКОЈ унији су потребне инвестиције у распону од 750 до 800 милијарди евра годишње да би економски парирала САД и Кини, тврди некадашњи челник Европске централне банке (ЕЦБ) Марио Драги. Ова сума, пропорционално је већа од своте коју је Европа добила у оквиру Маршаловог плана за обнову континента након Другог светског рата. Европа има проблема са високим ценама енергената пошто више нема на располагању јефтин руски гас.

Фото: Горан Чворовић
Драги је оценио да су Европи потребне боља координација индустријске политике и бржи систем одлучивања. Он упозорава на проблеме као што су различити нивои субвенција између држава Уније који штете јединственом тржишту, као и на сложен и спор процес доношења одлука.
ЕУ ће морати да осигура ефикасну политичку координацију заједничких циљева, сматра Драги. По његовим речима, ако неке државе чланице ЕУ желе да се "крећу" брже од других, треба им то омогућити. Брисел треба да ојача своју војну индустрију и смањи зависност од других земаља, посебно од Кине.

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

У ЈЕКУ ДАЧИНОГ РАЗВОДА: Огласила се Наташа Беквалац
ЋЕРКА певачице Наташе Беквалац и бившег ватерполисте Данила Икодиновића, Хана Икодиновић, недавно је напустила Србију и са мајком отишла у Мадрид, где ће се школовати.
16. 09. 2025. у 19:27
Коментари (0)