МАЛИ И НИГЕР ТРАЖЕ ОД СБ УН: Истражите подршку Украјине екстремистима
МАЛИ и Нигер апеловали су на Савет безбедности Уједињених нација да испита саопштења о подршци Украјине оружаних група на северу Малија, изјавио је за Спутњик заменик шефа комитета за безбедност и одбрану у прелазном парламенту ове афричке земље Фусеину Уатара.
Фото: Депоситпхотос
-Мали је контактирао Савет безбедности УН у том циљу. Мали и Нигер предали су ово питање СБ УН, потврдио је саговорник агенције.
Саговорник агенције изразио је сумњу да је Украјина способна да пружа обавештајну подршку оружаним групама.
-Вероватно су оне (обавештајне информације) углавном пренете преко Американаца, јер су они у могућности да добију такве информације, објаснио је посланик.
Он је додао да су обавештајни подаци такође могли да се добију преко Француске.
Претходно, Мали је раскинуо дипломатске односе са Украјином због подршке Кијева локалних терориста. Исту одлуку данас је донео и Нигер.
Претходно, портпарол Министарства спољних послова Марија Захарова је истакла да Кијев нема могућност да победи Русију на бојном пољу, па је решио да отвори „други фронт“ у Африци, повлађујући терористичким групама у афричким земљама, пријатељским Москви.
Раније је сенегалски лист „Сенењуз“ писао да власти Малија и Мауританије спроводе истрагу поводом обуке терориста на територији Мауританије које су вршили украјински инструктори. Захарова је истакла да не изненађује чињеница да Кијев сарађује са терористима у Сахелу, пошто је Украјина више пута прибегавала терористичким методама, а Москва активно скреће пажњу светске заједнице на такве акције кијевског режима.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ЗБОГ АГРЕСИЈЕ КИЈЕВА ПРОТИВ МАЛИЈА": Нигер прекида дипломатске односе са Украјином
07. 08. 2024. у 09:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)