"НАШ НЕПРОМЕЊИВИ ЦИЉ" Зеленски: Већ ове године треба спремити базу за завршетак сукоба
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски изјавио је да је већ ове године потребно припремити базу за закључење мира са Русијом.

Фото Танјуг/АП/Susan Walsh
- Наш непромењиви циљ је да припремимо реалну основу за праведно окончање сукоба већ ове године - рекао је Зеленски, упркос сталном одбијању да води преговоре са Москвом.
Истовремено, аналитичари портала "Страна" напомињу да последње изјаве Зеленског о његовој спремности да започне мировне преговоре не значи да заиста жели да заустави сукоб, већ могу бити „велики маневар” за остваривање других циљева. Заменик портпарола руског министарства спољних послова Андреј Настасин истакао је да Москва види да тренутно нема политичке воље за мир ни у Кијеву ни на Западу.
У међувремену, командант специјалних снага Ахмат генерал-мајор Апти Алаудинов изјавио је да ће специјална војна операција бити завршена до краја 2024. године, победом Русије.
Раније је председник Русије Владимир Путин изнео нове мировне предлоге за решавање сукоба у Украјини, који предвиђају признавање статуса Крима, ДНР, ЛНР, Херсонске и Запорошке области као делова Русије, утврђивање несврстаног и безнуклеарног статуса Украјине, њена демилитаризација и денацификација и укидање антируских санкција. Украјинска страна је ову иницијативу одбила.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ У АКЦИЈИ: Су-25 ракетама ваздух земља погађају украјинске циљеве
Препоручујемо

ВРЕМЕ ЈЕ ДА ЗАВЛАДА МИР: Још једна немачка покрајина позива на преговоре са Русијом
05. 08. 2024. у 11:17

„ДОБА АМЕРИЧКОГ ЛИДЕРСТВА ПРОШЛО“: Председник Ирана примио Шојгуа (ВИДЕО)
05. 08. 2024. у 20:31

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ДРАГАНА ПОСТАЈЕ БАКА! Стиже принова у дом певачице
СИН певачице Драгане Мирковић, Марко Бијелић, већ месецима ужива у складној љубави са изабраницом Мелани Димитријевић.
07. 05. 2025. у 13:02
Коментари (0)