"ИЛУЗИЈЕ АМЕРИЧКЕ АДМИНИСТРАЦИЈЕ" Антонов: Тешки окови вуку на дно „свемогући“ Запад
АМЕРИЧКА администрација наставља ратни курс и гаји илузије о стратешкој победи над Русијом – нови пакет војне помоћи Кијеву довешће само до нових жртава међу цивилима, изјавио је руски амбасадор у Вашингтону Анатолиј Антонов.

Foto: Printskrin
- Администрација САД гаји илузије о стратешкој победи над Русијом. Евидентно је да ново америчко наоружавање неће смањити интензитет наше борбе за ослобођење Украјине – довешће само до нових жртава међу цивилним становништвом, укључујући међу женама и децом - истакао је руски дипломата.
Антонов је на Телеграм каналу констатовао и да је пумпање оружјем режима Владимира Зеленског бесперспективни пројекат који само стимулише Кијев да чини нове злочине.
- Главна ствар за овдашње политичаре је да, уочи самита НАТО-а у Вашингтону, покажу своју непоколебљивост у одбрани светског поретка заснованог на америчким правилима који се урушава. Истовремено, цена такве Пирове победе се не узима у обзир - сматра дипломата.
Антонов је оценио да у Америци не схватају реално стање ствари.
Власти САД, уплетене у сопствене мреже интрига и санкција које нису спутале активности Русије и других независних држава, већ су се испоставиле као тешки окови који вуку на дно политику и привреду „свемогућег“ Запада, нагласио је он.
Руски амбасадор је оценио да сукоб у Украјини омогућава „пуњење новчаника“ представника америчког војноиндустријског комплекса, а да се саме Сједињене Америчке Државе клате на ивици сукоба са Русијом, највећом нуклеарном силом.
Вашингтон не размишља о глобалним последицама катастрофе која се приближава због кратковиде и опасне политике америчке администрације, закључио је дипломата.
Раније је америчка администрација најавила нову војну помоћ Кијеву у вредности од 2,5 милијарди долара. Самит НАТО-а биће одржан од 9. до 11. јула у Вашингтону.
Москва је више пута истицала да нове испоруке западног наоружања и технике Украјини ни на који начин неће променити ситуацију на фронту и да ће бити уништене исто као и друге врсте наоружања.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ДВА БРОДА ПРИСТАЈУ У ВЕНЕЦУЕЛАНСКУ ЛУКУ: Руска поморска флота завршила вежбе на Атлантском океану
Препоручујемо


МОСКВА НА НОГАМА ЗБОГ ОДЛУКЕ ФИНСКЕ: Савезничке снаге готово на корак од Русије
03. 07. 2024. у 20:46

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈИ: Албански навијачи напали Принца, у групу навијача улетело обезбеђење
ПРЕДСТАВНИК Србије на Евровизији у Базелу, Принц од Врање завршио је прву пробу у Базелу, која је протекла веома бурно
08. 05. 2025. у 16:27
Коментари (0)