"МОСКВИ ВЕЋ САДА ЈАСНО" Песков: Кремљ помно прати ток избора у Француској

Биљана Ристивојевић

01. 07. 2024. у 12:40

КРЕМЉ помно прати ток избора у Француској и види да се потврђују раније предвиђени трендови, изјавио је данас портпарол руског председника Дмитриј Песков.

МОСКВИ ВЕЋ САДА ЈАСНО Песков: Кремљ помно прати ток избора у Француској

Фото: Профимедиа

Он је рекао да ће Русија сачекати други круг избора, иако су званичној Москви већ сада јасне политичке преференце француских бирача, преноси РИА Новости.

- Веома пажљиво пратимо одвијање ових избора. Трендови који су се раније појавили у низу европских земаља, потврђују се и у Француској - рекао је Песков на конференцији за новинаре.

Француска ултрадесничарска партија Национално окупљање и њени политички савезници победили су у првом кругу парламентарних избора у Француској, освојивши 33,4 одсто гласова.

БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ: Тихоокеанска флота изводи вежбе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ДРАМА У ЗАТВОРУ: Бивши председник легао на под у доњем вешу - 2 сата дуга агонија због саслушања Јун Сук Јеола