"НИСУ РАЗМАТРАНИ АЛТЕРНАТИВНИ ПЛАНОВИ ЗА МИР" Огласио се Кулеба: Ставови Украјине узети у обзир у саопштењу са самита у Швајцарској

Танјуг

16. 06. 2024. у 14:17

УКРАЈИНСКИ министар спољних послова Дмитро Кулеба изјавио је данас да су ставови Кијева узети у обзир у коначном саопштењу са самита о миру у Украјини, који се јуче и данас одржава у Швајцарској.

НИСУ РАЗМАТРАНИ АЛТЕРНАТИВНИ ПЛАНОВИ ЗА МИР Огласио се Кулеба: Ставови Украјине узети у обзир у саопштењу са самита у Швајцарској

Foto: Profimedia

Кулеба је Биргенштоку рекао новинарима да је саопштење "балансирано", преноси Ројтерс.

Украјински министар је додао да никакви алтернативни планови за мир нису разматрани на овом дводневном догађају.

Претходно је агенција Ројтерс објавила да је имала увид у нацрт саопштења са самита, у којем се наводе три тачке заједничке визије учесника - да је било каква употреба нуклеарног оружја у контексту текућег рата против Украјине недопустива, да безбедност хране не сме да буде коришћена као оружје и потпуна размена ратних заробљеника.

Русија није позвана на самит, али је швајцарска влада као домаћин самита навела да ће скуп имати за циљ да "заједнички дефинише мапу пута" како да укључи Москву и Кијев у будуци мировни процес, пренео је раније Ројтерс.

БОНУС ВИДЕО:

НУКЛЕАРНЕ ВЕЖБЕ: Руске снаге вежбају електронско лансирање ракета током нестратешких вежби

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

Вода – ресурс који Србија може да понуди свету