ДОЖИВОТНО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ ЗА ФИЦА: Влада Словачке донела одлуку

Дејана Калинић
Дејана Калинић

12. 06. 2024. у 17:12

ВЛАДА Словачке одобрила је пакет мера за осигурање безбедности владиних званичника, укључујући доживотну личну безбедност бивших председника, премијера и председника парламента, послије недавног покушаја атентата на премијера Роберта Фица.

ДОЖИВОТНО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ ЗА ФИЦА: Влада Словачке донела одлуку

Фото: АП

- По завршетку својих функција, полиција ће осигурати доживотну личну безбедност председницима Словачке, као и председницима парламената и шефовима влада, који су обављали своје функције најмање два пуна мандата - наводи се у релевантном документу.

Штавише, нове мере забрањују масовне демонстрације у близини канцеларије председника, зграда у којима се одржавају седнице владе и приватних резиденција словачких политичара. У документу се наводи да ће, такође, бити појачане мере безбедности лидера опозиционих фракција у словачком парламенту, пише РИА.

Подсећамо, Фицо /59/ је нападнут 15. маја када је наоружани мушкарац у њега испалио више метака из непосредне близине док је поздрављао присталице након састанка кабинета у граду Хандлова.

Наоружани нападач је оптужен за покушај убиства с предумишљајем. Словачки политичари описали су напад као "политички мотивисан" покушај убиства.

Фицо се противи испоруци оружја Украјини, а такође је рекао да ће блокирати чланство Украјине у НАТО, јер би то значило почетак трећег светског рата. Фицо се, такође, изјаснио против слања војног особља у Украјину.

(Срна)

БОНУС ВИДЕО: НУКЛЕАРНЕ ВЕЖБЕ: Русија и Белорусија заједно на терену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МИРА БАЊАЦ ОЧИ У ОЧИ СА ТИТОМ Рекао јој: Што то мене питаш? Зовите ме за браварске радове!