ОРБАН ИСПРОЗИВАО ЕУ: Када би они желели да буде мир, прекид ватре би наступио за 24 часа, али...

Дејана Калинић
Дејана Калинић

08. 06. 2024. у 08:30

РУКОВОДСТВО ЕУ могло би да заустави сукоб у Украјини за 24 сата да жели, међутим, они желе директан сукоб с Русијом и крећу се ка томе, изјавио је премијер Мађарске Виктор Орбан.

ОРБАН ИСПРОЗИВАО ЕУ: Када би они желели да буде мир, прекид ватре би наступио за 24 часа, али...

Фото: Профимедиа

- Када би руководство ЕУ сада желело да буде мир, прекид ватре би наступио на фронту за 24 сата. Требало би само да кажу: ‘Драги Украјинци, неопходан је прекид ватре, морате да станете, нећемо више давати ни оружје ни новац док се не обустави ватра и не почну преговори’. Бивши амерички председник Доналд Трамп то може да среди за дан - рекао је Орбан у интервјуу за ТВ2.

Орбан је додао да ако западне земље наставе да доносе одлуке о слању Украјини оружја све већег домета истим темпом као и до сада, ускоро ћемо се приближити последњој тачки након чега ће се западноевропски или амерички војници појавити у Украјини.

- Овог тренутка смо на неколико центиметара од директног сукоба - упозорио је он и додао да лидери ЕУ то желе.

Подсетимо, Орбан се у марту састао са Трампом који је рекао да неће давати новчану помоћ Украјини ако поново постане председник, а Европа без Америке не може да финансира тај сукоб и он би онда завршио.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: БИТКА ЗА КАРТУМ: Погледајте снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

Вода – ресурс који Србија може да понуди свету