"ЛУДАЦИ, СЛУШАЈТЕ, ДУГО ТРПИМО, АЛИ УДАРАМО ЈАКО": Холандија добила одговор какав није ни сањала
ПОСЛАНИК Државне думе Русије Тамара Фролова прокоментарисала је одлуку Холандије да дозволи Украјини да користи холандске авионе Ф-16 за нападе на руску територију, саветујући им „да не буде руског медведа“.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Боље је не будити руског медведа! Колективни Запад данас ни не схвата да што више буде тестирао стрпљење наше земље, то ће ударац бити јачи! Лудаци, слушајте – Руси дуго трпе, али ударају јако - упозорила је Фролова.
Она је подсетила на бившег немачког канцелара Ота фон Бизмарка, који је, како је рекла, за разлику од својих холандских савременика много боље познавао Русе и у потпуности схватао последице непромишљених корака против Русије.
- Не треба ни говорити о украјинским марионетама у рукама Запада. Али када ситуација прелази у директну претњу по цивиле наше земље, онда је то већ прелазак 'црвене линије - додала је Фролова.
Подсећамо, око десет европских земаља је одобрило Украјини да извводи нападе њиховим оружјем на руску територију: Велика Британија, Француска, Пољска, Шведска, Чешка, Финска, Холандија и балтичке државе – Литванија, Летонија, Естонија. Међутим, министри одбране земаља Европске уније, иако су већали о овом питању, нису могли да постигну консензус. Против су, рецимо, Мађарска, Шпанија, Италија и друге.
Портпарол руског председника Дмитриј Песков је изјавио да председник и војска знају могући одговор Русије на нападе на њену територију и предузимају одговарајуће контрамере, док је Владимир Путин поручио да представници земаља НАТО-а, посебно у Европи, морају бити свесни са чиме се играју.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНА ВЕЖБА - Погледајте Туркменистанску армију на делу
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)