ЕВРОПА СТРАХУЈЕ ОД ФИЦОВОГ ПОВРАТКА: Да ли ће словачки премијер тражити освету?

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 05. 2024. у 22:15

ЕВРОПСКИ званичници страхују да ће после атентата, словачки премијер Роберт Фицо, који се успротивио испоруци оружја Украјини и њеном чланству у НАТО-у, постати деструктивна сила у Алијанси, пише "Фајненшел тајмс".

ЕВРОПА СТРАХУЈЕ ОД ФИЦОВОГ ПОВРАТКА: Да ли ће словачки премијер тражити освету?

Foto: Profimedia

-Неки европски званичници страхују да би Фицо могао да постане реметилачка сила унутар НАТО-а, попут мађарског премијера Виктора Орбана, који је одложио улазак Финске и Шведске, наводи лист.

"Фајненшел тајмс" подсећа да се Фицо пре атентата придружио мађарском лидеру у противљењу кандидатури актуелног холандског премијера Марка Рутеа за место будућег генералног секретара НАТО-а.

Истовремено, према речима неименованог високог званичника ЕУ, Фицо се до сада показао више компромитујућим приватно него током својих "ратоборних" наступа у јавности, а према његовим речима, словачки премијер "дефинитивно није у Орбановој лиги".

Истиче се да је атентат на Фица запрепастио народ Словачке, а док се опоравља, Словаци се питају какав ће он постати лидер након овога: "Да ли ће окренути страницу или ће тражити освету и учврстити своју моћ?"

Подсећамо, атентат на словачког премијера извршен је 15. маја, након седнице владе у Хандлови, на око 190 км од Братиславе, после чега је у веома тешком стању пребачен у болницу у Банској Бистрици, где је имао неколико операција.

Нападач је ухапшен на лицу места, а према последњим информацијама које је изнео министар одбране Словачке Роберт Калињак, живот Роберта Фица више није угрожен, док су прогнозе везане за његов опоравак позитивне.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРТИЉЕРИЈА НА ДЕЛУ: јединица гађала положаје украјинске војске на фронту у Херсону

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Прва огреботина на новом аутомобилу највише боли: Ево како да је спречите