ПОЉАК НУДИО ПОМОЋ ЗА УБИСТВО ЗЕЛЕНСКОГ: Спречен атентат на украјинског председника
МУШКАРАЦ из Пољске ухапшен је под оптужбом да је био спреман да шпијунира за руску војну обавештајну службу и помогне јој у планирању атентата на украјинског председника Владимира Зеленског, рекли су пољски тужиоци, а преноси АП.
Фото: Танјуг/АП
Канцеларија пољског националног тужиоца навела је у саопштењу да је мушкарац, идентификован само као Павел К, оптужен да је био спреман да пренесе информације о безбедности аеродрома руским агентима и да је ухапшен јуче у Пољској.
Он је тражио контакт с Русима који су директно укључени у рат у Украјини и очекивало се да ће пренети детаљне информације о аеродрому Рзесов-Јасионка у југоисточној Пољској, близу границе с Украјином, који је улаз за међународне војне и хуманитарне потрепштине за Украјину. Аеродром је под контролом америчких трупа.
Ако буде проглашен кривим, могао би добити до осам година затвора, наводи се у саопштењу.
Тужиоци су навели и да је хапшење резултат блиске сарадње с тужиоцима и безбедносним службама Украјине, који су пружили кључне доказе.
Чланица Европске уније Пољска даје чврсту подршку суседној Украјини и Зеленском у одбрани од руске агресије више од две године.
(Телегарф.рс)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ У ЕС: ЕУ има водећу безбедносну улогу, да обезбеди опрему за ПВО
18. 04. 2024. у 00:33
ЗЕЛЕНСКИ ПОТПИСАО ЗАКОН О МОБИЛИЗАЦИЈИ: Украјинци у ровове иду на три године
16. 04. 2024. у 16:38
ЗЕЛЕНСКИ НАЈАВЉУЈЕ НОВЕ АКЦИЈЕ: Украјина има план за нову контраофанзиву (ВИДЕО)
09. 04. 2024. у 22:31
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САШИ ОТКРИВЕНО ТЕШКО ОБОЉЕЊЕ Доктор остао у чуду: "Ово нисам видео у задњих 20 година"
"ОД средње школе муку мучим с тим..."
10. 04. 2026. у 09:52
Коментари (0)