ИЗНЕНАДНИ ОФАНЗИВНИ МАНЕВАР РУСКИХ ТРУПА: Две оклопне групе истовремено упале у Новокалиново и село Керамик (ВИДЕО/МАПА)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

18. 04. 2024. у 16:51

РУСКЕ трупе су извеле офанзивни маневар изводећи операције на Очеретинском правцу, који је северозападно од раније заузете Авдејевке.

ИЗНЕНАДНИ ОФАНЗИВНИ МАНЕВАР РУСКИХ ТРУПА: Две оклопне групе истовремено упале у Новокалиново и село Керамик (ВИДЕО/МАПА)

Фото МО Русије

Изводећи напредовање у јужном делу села Очеретино после преузимања контроле над железничким чвором, део руских јединица скренуо је на север и ушао у два насеља одједном – Новокалиново и Керамик.

Тренутно, руске снаге контролишу источни део Новокалинова и ушле су у јужни део Керамика. Истовремено, Новокалиново се покрива са три стране одједном, укључујући и страну баштованског партнерства Зарја (Очеретинска дача) које је раније стављена под контролу.

Заузимање Очертинског железничког чвора са развојем успеха северно од њега отвара изгледе руским трупама за даље напредовање, укључујући и у северном правцу.

Илустрација telegram rybar

Једна од опција је напад на Константиновку са југа. Када је Авдејевка била под контролом украјинских оружаних снага, то је по дефиницији било немогуће учинити. Сада је таква могућност велика. А имајући у виду истовремену офанзиву руских снага на Часов Јар, који се налази у непосредној близини Константиновке, руске трупе могу значајно притиснути украјинске групацију у овој области из два правца. Бар на средњи рок.

(ТВ Фронт)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)