ЗЕЛЕНСКИ ПОТПИСАО ЗАКОН О МОБИЛИЗАЦИЈИ: Украјинци у ровове иду на три године
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски потписао је данас закон о унапређењу одређених питања везаних за мобилизацију, војну регистрацију и служење војног рока, наведнео је на сајту Врховне Раде.

Foto: Tanjug/AP
На сајту Врховне раде тренутно стоји да је председник потписао закон, а да га је пре њега потписао председник парламента, пренела је Украјинска правда.
Потписани предлог закона биће објављен у службеном листу.
Закон ступа на снагу месец дана након објављивања.
Одбор за националну безбедност и одбрану Врховне Раде уклонио је одредбе о демобилизацији и ротацији војног особља из владиног закона о мобилизацији док се припремао за друго читање закона.
Врховна Рада је 11. априла у потпуности усвојила предлог закона о питањима мобилизације, војне регистрације и служења војног рока.
Усвајање законског акта подржала су 283 посланика.
Најзначајнија промена статута у односу на првобитну верзију је уклањање одређених услова за демобилизацију војних трупа.
Парламент је наложио Кабинету министара да донесе посебан статут којим се регулише демобилизација и ротација војног особља.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо


ЗЕЛЕНСКИ НАЈАВЉУЈЕ НОВЕ АКЦИЈЕ: Украјина има план за нову контраофанзиву (ВИДЕО)
09. 04. 2024. у 22:31

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)