ОВАКО ЈЕ ПОНОВО УНИШТЕНО АМЕРИЧКО ВУНДЕРВАФЕ: У пар дана страдао и трећи ХИМАРС у Украјини (ВИДЕО)
HIMARS, вишецевни ракетни бацач америчке производње поново је уништен у Украјини. На снимку који је објавило Министарство одбране Руске Федерације види се уништење још једног вредног америчког система.

Фото Танјуг/АП
Лансер је уништен близу села Никаноровка, северно од града Покровск.
Како на снимку можемо да приметимо, највероватније је опет уништен радом вишецевног ракетног бацача Торнадо-С. Види се карактеристично парчадно дејство, али се до краја снимка не примећује детонација БК или пламен на самом систему. Ово је већ друго уништење HIMARS лансера у последњих неколико дана.
САД су Украјини испоручиле 39 комада лаког вишецевног бацача ракета HIMARS. Прошле недеље смо видели прво документовано уништење овог система на тлу Украјине. У више наврата био је кобан по руску пешадију. Прославио се поготком објекта у позадини у којем су руски војници организовали прославу Нове 2023. године. Постао је познат и по снимцима дејства по концентрацији руске пешадије, услед којих је руско војно руководство примило многе критике. Последњи снимци нам показују да HIMARS очито више није неухватљив за руску артиљерију.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)