ОПЛАКУЈЕМО ГУБИТАК НЕВИНИХ ЖИВОТА Бела кућа о израелском смртоносном нападу у Гази: "Озбиљан инцидент"
БЕЛА кућа данас је саопштила да испитује извештаје према којима су израелске снаге отвориле ватру на Палестинце који су чекали хуманитарну помоћ у близини града Газа, описујући то као "озбиљан инцидент".
Фото: Профимедиа/Википедија
- Оплакујемо губитак невиних живота и препознајемо страшну хуманитарну ситуацију у Гази, где невини Палестинци само покушавају да прехране своје породице - истакао је портпарол Националног безбедносног савета Беле куће.
Он је додао да инцидент наглашава важност ширења и одржавања протока хуманитарне помоћи у Појас Газе, укључујући и период током потенцијалног привременог прекида ватре, преноси Ројтерс.
Канцеларија за медије палестинских власти у Гази под контролом Хамаса тврди да су у израелским војним ударима убијена 104 Палестинца и рањено још 700, док су окупљени чекали на камионе помоћи у граду Гази.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС - Амерички тенк у пламену
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (0)