ВИКТОРИЈА НУЛАНД ПРИЗНАЛА: Открила где завршава највећи део средстава за Украјину

Novosti online

25. 02. 2024. у 19:41

Највећи део средстава које Вашингтон издваја за подршку кијевским властима остаје у америчкој економији, истакао је амерички државни подсекретар за политичка питања Викторија Нуланд.

ВИКТОРИЈА НУЛАНД ПРИЗНАЛА: Открила где завршава највећи део средстава за Украјину

Фото ЕПА

Представница америчког спољнополитичког ресора изразила је уверење да ће после паузе Представнички дом америчког Конгреса „одбранити слободу и демократију широм света”, одобравањем додатних буџетских средстава за подршку Кијеву.

„Морамо да запамтимо да се највећи део средстава одмах враћа, директно у америчку економију за производњу оружја, између осталог отварају се добро плаћена радна места у око 40 америчких држава“, рекла је она у интервјуу за Си-Ен-Ен.

Раније, Сенат САД подржао је предлог закона о додељивању помоћи од 95 милијарди Украјини, Израелу и Тајвану без мера за заштиту америчке границе. Од тих 95 милијарди долара, 60 је намењено Кијеву. Тренутно се чека да и Конгрес усвоји тај закон како би он ступио на снагу.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)