ЛЕКАРИ ОЖИВЉАВАЛИ НАВАЉНОГ 30 МИНУТА: Објављени нови детаљи о смрти руског опозиционара

16. 02. 2024. у 15:40

РУСКИ опозиционар Алексеј Наваљни умро је данас у затвору, а лекари су покушавали чак 30 минута да га оживе.

ЛЕКАРИ ОЖИВЉАВАЛИ НАВАЉНОГ 30 МИНУТА: Објављени нови детаљи о смрти руског опозиционара

Фото: Прес служба суда

Наваљни је био у шетњи где му је позлило, након чега је обавештена Хитна помоћ која је покушала реанимацију.

Реанимација је трајала читавих пола сата, међутим, упркос напорима лекара, опозиционар је преминуо у затвору "Поларни вук".

Услови у затвору били су тешки, сумња се да су додатно утицали на његово здравствно стање.

Добитник Нобелове награде за мир и новинар кампање Димитриј Муратов, који је главни уредник најпознатијег руског независног листа Новаја газета, описао је смрт Наваљног као "убиство" и верује да је грубо поступање у затвору довело до његове смрти.

Он је почетком јануара последњи пут виђен у јавности, неколико недеља након што је пребачен у други затвор, био је видно измучен и мршав.

Наваљни је тада разговарао са новинарима путем видео линка из казнене колоније ИК-3, око 1.900 километара североисточно од Москве.

Он је тада рекао да је изолован у малој ћелији због наводног кршења правила у затвору.

Подсетимо, он је умро у строгом затвору који се налази се на свега 40 миља од Арктичког круга, а у њега је био пребачен крајем прошле године на служење казне у трајању од 19 година и "под специјалним условима".

Познат као "Поларни вук" строги затвор је место је у којем се временски услови користе као инструмент за мучење.

БОНУС ВИДЕО: ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања  (ВИДЕО)