РУСКА ВОЈСКА: Израелски ловци извели ракетни напад на аеродром у Сирији
ДВА тактичка ловца Ф-16 израелског Ратног ваздухопловства у понедељак су извела напад крстарећим ракетама на међународни аеродром Најраб у Сирији, изјавио је заменик начелника Руског центра за помирење зараћених страна, контраадмирал Вадим Кулит.

Фото Танјуг/АП
-У понедељак су два тактичка ловца Ф-16 Ратног ваздухопловства Израела са либанске територије, без уласка у ваздушни простор Сирије, извела ваздушни напад са две крстареће ракете на међународни аеродром Најраб у провинцији Алепо. У нападу су рањена тројица цивилних радника на аеродрому, саопштио је Кулит.
Такође је саопштио да су у провинцији Идлиб рањена тројица сиријских војника када је импровизована експлозивна направа бачена са дрона који су лансирали терористи из подручја Мгара на положаје сиријских владиних снага у подручју места Руајха.
Поред тога, у провинцији Латакија терористи су отворили ватру из минобацача из подручја Караманли на положаје сиријских владиних снага у месту Чукруран и том приликом је погинуо један сиријски војник. У Латакији је рањено и девет сиријских војника када је на њихов положај са дрона бачен експлозив.
Кулит је такође саопштио да је међународна коалиција за дан забележила три случаја кршења Протокола о деконфликту од 9. децембра 2019. године, повезаним са летовима беспилотних летелица који нису координисани са руском страном.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо

ЗА РАТ 95 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА: Сенат подржао нацрт Закона о помоћи Украјини и Израелу
08. 02. 2024. у 20:52

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)