БАЈДЕНУ СЕ ОВАЈ КОМЕНТАР НЕЋЕ СВИДЕТИ: Прогнозе Володина за економију САД нису тако сјајне
ПРЕДСЕДНИК руске Државне думе Вјачеслав Володин сматра да САД више нису економски лидер.

Вјачеслав Володин, Фото АП
- Сви покушаји да се то врати покретањем оружаних сукоба, трговинским и ратовима санкцијама, организовањем терористичких напада и уништавањем европске економије, нису дали резултате - написао је Володин на Телеграму.
Он сматра да САД, пошто су схватиле да су санкције против Русије неефикасне, сада прете да ће банке широм света искључити из свог финансијског система због њиховог кршења, а такве мере, како наводи, само подривају поверење у Вашингтон, преноси РИА Новости.
Володин је казао да ће остале земље, обезбеђујући своју финансијску сигурност, сада активније напуштати долар као светску резервну валуту.
Подсећамо, председник САД Џозеф Бајден у петак је потписао уредбу којом се проширује правни основ за увођење санкција против Русије.
Уредба, између осталог, омогућава да из финансијског система буду искључене банке које помажу Москви да заобиђе санкције против свог војно-индустријског комплекса.
БОНУС ВИДЕО: ЕВАКУАЦИЈА ЗБОГ РУДНИКА: Становници Масеја у Бразилу у опасности од урушавања рудника соли

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)