НЕМАЧКА МИНИСТАРКА ИЗРИЧИТА Бербок: Израел мора да прилагоди војну стратегију у циљу заштите цивила у Гази
НЕМАЧКА министарка спољних послова Аналена Бербок позвала је данас Израел да прилагоди своју војну стратегију у циљу боље заштите цивила у Појасу Газе.
Фото: Профимедиа
Она је поновила сличне захтеве Вашингтона рекавши да људске патње у Гази коначно морају да се окончају, пренео је Ројтерс.
Бербок је током конференције за новинаре у Берлину, на којој је био и њен либански колега Абдалах Бу Хабиб, додала да је Немачка захтевала да све арапске земље позову Хамас да положи оружје.
- На тај начин могу да искористе своју преговарачку моћ како би помогле у ослобађању талаца у Гази - навела ја министарка.
Ројтерс подсећа да је и Бербок раније већ позивала Израел да дозволи веће испоруке хуманитарне помоћи, "посебно на северу Појаса Газе, где су војна дејства циљана и изазивају мање цивилних жртава".
Она је више пута указивала на политички пут као једино решење за кризу у Гази и истицала важност престанка ширења сукобе.
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Препоручујемо
АМЕРИКА ГУБИ СТРПЉЕЊЕ: Вашингтон неће толерисати претње Хезболаха на северу Израела
15. 12. 2023. у 16:30
НЕТАЊАХУ ЗАПРЕТИО: Израел ће наставити рат против Хамаса до апсолутне победе
14. 12. 2023. у 19:30
МНОГО ГОВОРИ О ВАМА: Шта начин на који држите волан открива о вашој личности
14. 12. 2023. у 08:26
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)