АМЕРИЧКИ РАЗАРАЧ УШАО У КИНЕСКЕ ВОДЕ БЕЗ ОДОБРЕЊА: Пекинг одмах подигао снаге да прате и опомену

КИНЕСКА војска саопштила је данас да је амерички разарач "Хопер" ушао у кинеске територијалне воде без одобрења власти у Пекингу.

АМЕРИЧКИ РАЗАРАЧ УШАО У КИНЕСКЕ ВОДЕ БЕЗ ОДОБРЕЊА: Пекинг одмах подигао снаге да прате и опомену

Фото US NAVY

Кинеска војска распоредила је поморске и ваздухопловне снаге да "прате, надгледају и опомену" брод, наводи се на званичном налогу на мрежи "Вичет" команде јужног округа Кинеске народноослободилачке војске, а преноси Ројтерс.

Како се додаје, инцидент "доказује да су САД отворени 'креатор безбедносног ризика' у Јужном кинеском мору".

Кина је пре неколико дана оптужила Филипине да ангажују "стране снаге" за патролирање у Јужном кинеском мору, алудирајући на заједничке патроле које од уторка спроводе филипинске и америчке снаге.

САД и Кина су раније овог месеца разговарале о поморским питањима, укључујући Јужно кинеско море, а америчка страна је рекла да је забринута због, како тврди, тамошњих "опасних и незаконитих" кинеских акција, саопштио је Стејт дипартмент.

БОНУС ВИДЕО:

НОВИ ПОНОС НАШЕ ВОЈСКЕ: Погледајте шта је приказано на војном аеродрому у Батајници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СИНЕР ИДЕ НА ХИТНА МЕДИЦИНСКА ИСПИТИВАЊА! Италијан се на овакав потез определио након шокантног испадања са Ролан Гароса