ШТА СЕ ТО СПРЕМА? Немачка распоређује борбене авионе у Румунији
НЕМАЧКА ће од краја новембра распоредити борбене авионе "еврофајтер" у Румунију ради подршке патролној мисији НАТО-а, изјавио је данас безбедносни извор.
Фото: принтскрин Јутјуб
Исти извор наводи да ће прва група од осамдесетак немачких војника данас стићи у војну базу недалеко од Констанце, где ће бити стационирани.
Немачке снаге и раније су подржавале патролне мисије у Румунији. НАТО је појачао своје источно крило од почетка сукоба у Украјини прошле године, пише Ројтерс.
Пре неколико седмица руске снаге извршиле су напад на украјинске луке на Дунаву.
Напади су се десили на неколико стотина метара од румунске границе, а остаци дрона пронађени су у шуми на територији Румуније.
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг рекао је раније да су руски удари у близини границе "дестабилизујући", иако није било никакве назнаке да је Москва намеравала да гађа циљеве у Румунији.
БОНУС ВИДЕО: ПРИНУДНО СЛЕТАЊЕ АВИОНА НА ЊИВУ: Сви путници су преживели
Препоручујемо
ВУЧИЋ СА СИМОНИСОМ: Ценимо што Румунија остаје при ставу да не призна тзв. Косово
07. 11. 2023. у 13:14
(УЗНЕМИРУЈУЋЕ): Мушкарац полио бензином рођаку (54) у згради па запалио (ВИДЕО)
06. 11. 2023. у 18:48
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)