ПРИКРИВЕНО УПОЗОРЕЊЕ: Ирански министар запретио Америци на Генералној скупштини УН

ИРАНСКИ министар спољних послова Хосеин Амир-Абдолахиан, говорећи на Генералној скупштини УН, изнео је прикривено упозорење.

ПРИКРИВЕНО УПОЗОРЕЊЕ: Ирански министар запретио Америци на Генералној скупштини УН

Фото АП

- Отворено ћу рећи америчким државницима који сада режирају геноцид у Палестини да не поздрављамо ширење рата у региону. Али ако се геноцид у Гази настави, онда их тај пламен неће поштедети. То је наша кућа, Западна Азија је наш регион - рекао је министар, преноси медији.

Он је истакао да Техеран не прави компромис ни са једном страном и "немамо сумње када је у питању безбедност нашег дома."

Вашингтон је последњих дана појачао одбрану америчких објеката на Блиском истоку у ишчекивању напада проиранских група. Иран подржава шиитски покрет Хезболах у Либану, који је водио више ратова са Израелом.

У интервјуу за агенцију Тасним, Абдолахиан је истакао да на Генералној скупштини УН намерава да „изнесе став Исламске Републике Иран у вези са догађајима у региону (Блиског истока)“.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ПРИНУДНО СЛЕТАЊЕ АВИОНА НА ЊИВУ: Сви путници су преживели

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

САБАЛЕНКА ДОМИНИРА: Тигрица се намерачила да коначно освоји Ролан Гарос