НЕСУЂЕНИ СВЕТАЦ ЗНАО ЗА ЗВЕРСТВА НДХ: Отварање Ватиканског архива открило поражавајућу истину о папи Пију XII
ТРИ године од отварања Ватиканског архива и скоро осам деценија од страшних ратних догађаја, сада је јасно да је папа Пије XII знао за нацистичке, фашистичке и усташке злочине.

"Ратни" папа од децембра 1942. упознат са злочинима, Фото Танјуг
Знао и ћутао. Ћутао и окренуо леђа несрећним људима који су наивно мислили да ће им Ватикан помоћи да избегну пећи и гасне коморе у концентрационим логорима. Потврдило је то педесетак водећих светских историчара који су на скупу у Риму јавности представили документа која су досад нашли у архиви.
Већ 1941. године папа је знао за погром Јевреја, али није помакао ни мали прст да спасе и оне који су, милом или силом, прешли на католичку веру. У писму немачки свештеник пише папином секретару да нацисти убијају 6.000 људи дневно. - Пољска се празни - депеша је од које се и данас леди крв у жилама, а стигла је 1942. на адресу Свете столице.
Истовремено, Ватикан је уско сарађивао са Мусолинијевим режимом, папа преговарао са Хитлером и пуним срцем подржавао Алојзија Степинца који широких руку дочекује усташе у Независној Држави Хрватској. Загребачки кардинал није дизао глас након стравичних усташких злочина над Србима у Глини, депортације недужних људи у логор на Пагу и касније у Јасеновац. Али је послушно објавио у црквеним новинама Павелићеву наредбу о депортацијама.
Пије XII је на све доказе о злочинима окретао главу, а црква је, и када је зло побеђено, помагала ратним злочинцима, међу осталим усташком "поглавнику", да избегну правди. Конференција у Риму је показала да нема више аргумената да се спасе образ ратног папе.
Историчари ће наставити посао у архиву, а свако ново откриће још ће више компромитовати римског бискупа. И напокон разјаснити улогу Степинца. Истина о улози папе и целе цркве у том бурном периоду историје, колико год се на њу дуго чекало, напокон је стигла и до породица жртава.
Након свега, нико више неће моћи да тражи да Пије, па онда и Степинац, буду проглашени светим.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (1)