ОДЛУКА КОЈА МЕЊА СИТУАЦИЈУ НА ФРОНТУ: Русија добија нове могућности на бојном пољу захваљујући „кинџалима“ и Су-34

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

04. 09. 2023. у 23:30

ОДЛУКА председника Русије Владимира Путина да наоружа „кинжалима“ авионе Су-34 омогућиће руској армији да прошири своје могућности у зони специјалне војне операције у Украјини, пише лист „Милитари воч“.

ОДЛУКА КОЈА МЕЊА СИТУАЦИЈУ НА ФРОНТУ: Русија добија нове могућности на бојном пољу захваљујући „кинџалима“ и Су-34

Фото: Профимедиа

-Руска авијација је први пут употребила ударне ловце Су-34 за лансирање балистичких ракета, што је нова могућност, која може да измени карактер коришћења авиона... Интеграција "кинжала" са Су-34 утицаће на ситуацију свуда где се налазе ти авиони – од Арктика и Далеког Истока до Украјине и Сирије, наводи се у тексту.

Лист подсећа на то да је Су-34 тактички борбени авион највећег домета у свету. Захваљујући својим напредним карактеристикама тај авион може да носи велику количину терета на веома великим растојањима.

Фото: Профимедиа

-Ракете "кинжал" интезивно се користе на украјинском бојном пољу, а једно од његових највећих достигнућа је уништавање ракетних батерија "патриот" у Кијеву, у мају ове године, подсећа аутор текста.

Руски медији су раније пренели да је хиперзвучни ракетни комплекс „кинжал“ први пут употребљен у борби, с ловца-бомбардера Су-34, током специјалне операције. До тада су „кинжале“ носили само модификовани ловци МиГ-31К.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (1)

КАДИРОВ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ВЕСТИ ДА ЈЕ ХОСПИТАЛИЗОВАН: Снимак говори у каквом је стању лидер Чеченије (ВИДЕО)