ЈЕВГЕНИЈ ПРИГОЖИН ПОГИНУО У ПАДУ АВИОНА: Овако су руски медији известили о смрти шефа Вагнера
"ШЕФ Вагнера међу путницима срушеног авиона", "Приватни авион се срушио у Тверској области, међу путницима је био Пригожин", "Јевгениј Пригожин међу путницима у авиону који се срушио у Тверској области".
Фото: Принтскрин
Ово су наслови у руском медијима под којима је објављена вест о смрти шефа руске паравојне групе "Вагнер" Јевгенија Пригожина.
Они наводе да је приватни авион који је путовао из Москве за Санкт Петербург срушио се у среду у руској Тверској области. Руско Министарство за ванредне ситуације саопштило је да је погинуло свих 10 људи који су се налазили у авиону.
Приватни авион који је путовао из Москве за Санкт Петербург срушио се у среду у руској Тверској области. Руско Министарство за ванредне ситуације саопштило је да је погинуло свих 10 људи који су се налазили на броду.
Росавиатион је од тада саопштио да је међу путницима наведен Јевгениј Пригожин, шеф приватне војне компаније Вагнер.
„Авион Ембраер је летео из Шереметјева за Санкт Петербург. На броду је било три члана посаде и седам путника. Сви су погинули“, рекао је званичник Министарства за ванредне ситуације за ТАСС.
Несрећа се догодила у близини села Куженкино у северозападној Тверској области. Неки руски медији идентификовали су авион као Ембраер Легаци 600, са репним бројем РА-02795, за који се верује да припада Пригожину. Међутим, званичници то нису потврдили.
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Препоручујемо
УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК ПАДА АВИОНА У КОМ ЈЕ БИО ПРИГОЖИН: Нико није преживео
23. 08. 2023. у 19:28
РИА НОВОСТИ: Погинуо Јевгениј Пригожин у авиону који се срушио у Русији
23. 08. 2023. у 19:14
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)