НОВИ ШОКАНТНИ ЗАКОН: Немци ће моћи да мењају пол сваких годину дана, довољно је само једно
КОМПЛИКОВАНА бирократска процедура у вези са променом пола у Немачкој треба да се смањи након што је немачка влада у среду одобрила нацрт Закона о родном самоопредељењу.
ФОТО: Танјуг/AP Photo/Vadim Ghirda
Овај потез поздравили су активисти за права ЛГБТ особа, али га је критиковала конзервативна опозиција.
Немачка коалиција левог центра планира да реформише садашњи систем, заснованом на Закону о транссексуалцима из 1980. године, који захтева од људи да се подвргну лекарском прегледу, као и скупом и често дуготрајном судском процесу како би у документима променили пол, преноси Ројтерс.
Према реформи, која ће бити представљена парламенту, трансродне, интерсексуалне и небинарне особе убудуће би могле једноставно да промене своје податке - посетом локалном матичном уреду.
Према новом закону не постоји опште старосно ограничење за промену пола, али ће за децу млађу од 14 година захтев морати да поднесу родитељ или старатељ.
Реформом закона такође се настоји да се спречи учестала промена пола у документима, па он садржи забрану сваке даље промене у року од годину дана од прве.
Министар правде Марко Бушман изразио је уверење да ће парламент усвојити реформу. Он је, одговарајући на забринутост критичара да би реформисана правила могла олакшати мушкарцима приступ просторима само за жене, рекао да закон не утиче на правила унутар предузећа
Нови закон критиковао је Гинтер Крингс, члан конзервативне ЦДУ, због тога што не захтева да деца прођу консултације пре промене имена и пола.
Како се наводи, медицинске процедуре за промену пола нису обухваћене законодавством и биће регулисане важећим медицинским стандардима.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
Препоручујемо
ТИНЕЈЏЕР (16) ИЗБО ДЕЧАКА (8) ПА СЕ ЗАПАЛИО: Стравичан напад у немачкој школи
23. 08. 2023. у 12:43
ГОВОРИО О БРАКУ: Мима ужива у вези са младом лепом глумицом - а шта мисли о ЖЕНИДБИ
23. 08. 2023. у 09:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (1)