БРИТАНЦИМА СЕ УВУКАО СТРАХ У КОСТИ: Лондон упозорио своје држављане који путују у Шведску на могуц́е нападе

Тањуг

13. 08. 2023. у 21:54

ВЕЛИКА Британија упозорила је данас своје држављане који путују у Шведску на могуће терористичке нападе након паљења Курана на протестима у Стокхолму.

БРИТАНЦИМА СЕ УВУКАО СТРАХ У КОСТИ: Лондон упозорио своје држављане који путују у Шведску на могуц́е нападе

FOTO: AP/Tanjug

Британско Министарство спољних послова саопштило је да су шведске власти успешно спречиле неке од планираних напада, али је упозорило да и даље постоји велика вероватноћа да ће терористи покушати да изврше нападе у Шведској на места која посећују странци. 

У саопштењу се наводи изјава шведског саветника за националну безбедност Хенрика Ландерхолма, који је рекао да је Шведска изложена повећаним безбедносним претњама након паљења Курана, пренео је Ројтерс. 

Ландерхолм је истакао да је процени повећаног ризика допринео упад у шведску амбасаду у Ираку 19. јула, покушај напада на шведску амбасаду у Либану 9. августа, као и пуцање на запосленог Швеђанина у конзулату у Турској 1. августа. 

Спаљивање Курана у Шведској дозвољено је на основу слободе изражавања, али муслимани спаљивање исламске свете књиге виде као богохуљење. 

Влада САД је такође упозорила своје држављане који путују у Шведску на могуц́е терористичке нападе у тој земљи.

 

БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ИЗГЛЕДА РОДОС НАКОН ПОЖАРА - Ватра је уништила све пред собом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема