ЈОШ ЈЕДНА ВАТРЕНА СТИХИЈА: Гори на Тасосу, плануле маслине и платани
НА грчком острву Тасос избио је пожар. Како је саопштила ватрогасна служба, пожар је избио у пољопривредно-шумском делу у региону Агиос Георгиос.
FOTO: Tanjug/AP
Према првим информацијама, ватрена стихија је захватила маслине и платане.
На лицу места пожар гаси 38 ватрогасаца са две групе планинара и 11 возила.
Истовремено, у гашењу пожара помажу и ваздушне снаге са пет летелица и једним хеликоптером.
Како преноси kavalanews.gr, пожар је избио када је велика грана платана пала на ППЦ кабл.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА НА РОДОСУ: Ватра "гута" све пред собом
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОСВАНУЛА ФОТОГРАФИЈА ИЗ ГРЧКЕ, ПЛАЖА ПРАЗНА: "Парадајз туристи неће на лежаљке" (ФОТО)
31. 07. 2023. у 12:27
САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА УЗРОКОВАЛА ВАТРЕНУ БУКТИЊУ? Нови детаљи пожара на грчком острву Хиос
31. 07. 2023. у 10:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље
НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.
16. 07. 2026. у 19:23
Коментари (0)