НА ПЕЛОПОНЕЗУ ИЗМЕРЕНО 46 СТЕПЕНИ: Нови температурни рекорди у Грчкој

ТОПЛОТНИ талас који је захватио Грчку подигао је у недељу температуре до нових рекордних вредности, показала су мерења Националног метеоролошког института у Атини.

НА ПЕЛОПОНЕЗУ ИЗМЕРЕНО 46 СТЕПЕНИ: Нови температурни рекорди у Грчкој

Фото: АП

Градић Гитио у округу Лаконија на Пелопонезу имао је апсолутну максималну температуру од 46,4 степена Целзијуса, преноси портал Грикрипортер.

То је нови рекорд за највишу температуру икада забележену у Грчкој од почетка (савремених) мерења 2006. године.

У приморском градићу Краниди на Пелопонезу забележена је друга највиша температура од 45,9 степени Целзијуса.

Костас Лагувардос, директор истраживања у Националном метеоролошком институту, изјавио је да ће топлотни талас који је захватио Грчку, вероватно бити најдужи забележен у историји земље.

- Према резултатима мерења, вероватно ћемо проћи кроз 16-17 дана топлотног таласа, што се никада раније није десило у нашој земљи - рекао је Лагувардос за телевизију ЕРТ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво