ВЕЛИКЕ ПРОМЕНЕ У ПУТИНОВОЈ ГАРДИ: После побуне "вагнероваца" добијају тешко наоружање - огласио се командант
РУСКА Национална гарда биће опремљена тешким наоружањем и тенковима, изјавио је данас њен начелник Виктор Золотов, након што су се јединице Гарде суочиле са тиме да морају да бране Москву од тешко наоружаних побуњеника из групе Вагнер.

Фото: Shutterstock/Илустрација
Золотов је изјавио да је о овом питању разговарао са Путином, преноси РИА Новости.
Он је напоменуо да су борци Руске гарде "поступили компетентно током покушаја оружане побуне прошлог викенда".
- Како би спречила крвопролиће, Гарда је сарађивала са ФСБ, Министарством унутрашњих послова и Министарством за ванредне ситуације - рекао је Золотов.
Он је такође истакао да вагнеровци не би могли да заузму Москву да су стигли до руске престонице.
Национална гарда Руске Федерације или Росгвардија је унутрашња војна формација Руске Федерације, и директно је подређена председнику Русије Владимиру Путину.
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Препоручујемо

ФАКЕТА ЈЕ ПЕВАЛА И ПРЕ ФАХРЕТЕ: Ово је рођена сестра Лепе Брене (ФОТО)
27. 06. 2023. у 08:21

ПУТИН ОТКРИО: Русија у потпуности финансирала "Вагнер", добили су милијарду евра
27. 06. 2023. у 14:18

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ЂЕДОВИ ТЕ ПРОКЛЕЛИ!" Вељко бесан на презимењакињу, слави Олују
СИН певачице Светлане Цеце Ражнатовић, Вељко Ражнатовић, важи за великог родољуба, а сада га је разбеснело то што је једна његова презимењакиња учествовала у годишњици прославе "Олује".
03. 08. 2025. у 10:36
Коментари (2)