ИЗДАЈНИК ПРИГОЖИН ОДГОВОРИО ПУТИНУ: "Немамо план да се предамо"
ОСНИВАЧ и командант Вагнера Јевгениј Пригожин одговорио је на наредбу и оптужбе руског председника Владимира Путина.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Пригожин се у најновијој поруци обратио Владимиру Путину и поручио му да није у праву што га оптужује за издају.
Додао је да Вагнеровци немају план да се предају, што је Путин тражио.
- Руси не желе више земљу у којој су корупција, лажи, бирократија - рекао је Пригожин.
Руски председник Владимир Путин је у обраћању јавности рекао да је Пригожинов покушај државног удара нож у леђа свим трупама и грађанима Русије.
- Ово је издаја. Ми се боримо против анархије и капитулације. Ова побуна је смртоносни ударац за нас, и за све наше људе. Мере које ћемо предузети биће веома оштре, и сви одговорни ће бити изведени пред лице правде - казао је председник Русије.
Путин истиче да су све безбедносне службе добиле наређења, и да је у Москви безбедно, али је у Ростову ситуација компликована.
- Као главнокомандујући, али и грађанин Русије, чиним све да успоставимо ред. Они који су се побунили су издали Русију, и позивам их да престану да узимају учешће у оружаном конфликту - рекао је он.
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Препоручујемо

ОТВОРЕНЕ УЛИЦЕ У РОСТОВУ И ДОНУ: Кремљ - Кривични поступак против Пригожина биће укинут, отићи ће у Белорусију (ФОТО/ВИДЕО)
24. 06. 2023. у 21:58 >> 23:33

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (17)