СНАЖНО НЕВРЕМЕ ПОГОДИЛО БРАЗИЛ: На југу земље 11 особа погинуло, 20 се води као нестало

Танјуг

18. 06. 2023. у 11:53

НАЈМАЊЕ 11 људи је погинуло у невремену које је погодило јужну бразилску државу Рио Гранде до Сул, саопштиле су данас локалне власти.

СНАЖНО НЕВРЕМЕ ПОГОДИЛО БРАЗИЛ: На југу земље 11 особа погинуло, 20 се води као нестало

Фото: Јутјуб принтскрин/ CNN Brasil

Циклон је донео олујну кишу, а у невремену је нестало 20 људи и у току је потрага хеликоптерима, пренео је Ројтерс.

Најтеже погођен је град Кара где је ситуација изузетно забрињавајућа, саопштила је локална влада.

Гувернер државе Рио Гранде до Сул, Едуардо Леите, посетио је угрожено подручје. Он је истакао да је сада главни циљ да се спасу људски животи и лоцирају нестале особе, као и да се пружи неопходна подршка угроженим породицама.

Власти су издале упозорење на опасност од одрона и клизишта у више подручја. До сада је спасено више од 2.400 особа из угрожених зона.
 

БОНУС ВИДЕО: НЕБО У ЊУЈОРКУ ПОСТАЛО ЈЕ НАРАНЏАСТО - Дим од шумских пожара у Канади прекрива Северну Америку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.

07. 05. 2025. у 21:01

ТО ЈЕ СКАНДАЛ! Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.

07. 05. 2025. у 15:26

Коментари (0)

ОД ВОЂЕ УЛТРАСА ДО ПРЕДСЕДНИКА: Бивши навијач и велики љубитељ Србије постаје председник Румуније?