ОГЛАСИО СЕ ЕРДОГАН И УПУТИО АПЕЛ ПРИСТАЛИЦАМА: "Ни под којим условима не напуштајте гласачке кутије"
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган позвао је на Твитеру присталице да остану близу гласачких кутија до званичног објављивања резултата општих избора у Турској 14. маја.
Фото: ЕПА
Турски председник Реџеп Тајип Ердоган, након обраде гласачких листића из скоро 90 одсто гласачких кутија, добија 50,13 одсто гласова, а његов ривал Кемал Киличдароглу - 44,09 одсто, на општим изборима у Турској 14. маја, јавила је државна телевизија ТРТ Хабер.
Како преноси канал, након обраде гласачких листића од 89,27% гласачких кутија, Ердоган добија 50,13%, Киличдароглу - 44,09% гласова. Подаци се периодично мењају.
Турски предсеник је поручио својим присталицама:
-Чињеница да су избори 14. маја одржани у атмосфери великог демократског славља, мира и спокоја израз је демократске зрелости Турске, навео је Ердоган у саопштењу на Твитеру.
Актуелни председник Турске је напоменуо да су избори одржани у „позитивној и демократској атмосфери“. Истовремено је нагласио да би брзоплето објављивање њихових резултата била „узурпација националне воље“.
Фото Танјуг/АП
Председнички и парламентарни избори у Турској одржани су 14. маја. Главни противкандидат актуелном председнику Реџепу Тајипу Ердогану – јединствени кандидат „Републиканског савеза“ – је јединствени кандидат опозиционог „Народног савеза“ Кемал Киличдароглу. На изборима учествује и кандидат из савеза Ата Синан Оган. Четврти кандидат, лидер странке Мемлекет, Мухарем Инже, најавио је повлачење од кандидатуре три дана пре избора, али је његово име остало на гласачким листићима. Уколико ниједан кандидат не добије 50 одсто гласова, други круг председничких избора биће одржан 28. маја.
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)