МОНАСИ УПЦ МОРАЈУ ДА НАПУСТЕ МАНАСТИР: Украјински суд одбацио жалбу Кијевско-печерске лавре
СУД у Украјини одбио је да обустави исељење монаха из Кијевско-печерске лавре док се разматра њихова тужба против одлуке украјинских власти да раскину уговор о закупу објеката манастира, наводи се у одлуци суда у Кијеву.
Фото: Профимедиа
Један број украјинских судија који не желе да учествују у разматрању тужбе Кијевско-печерске лавре о недопустивости раскида уговора о закупу манастира са њом, одустао је од случаја, рекао је саветник патријарха московског и целе Русије у области спољних црквених односа, протојереј Николај Балашов.
-Неколико судија се повлачи, не желећи или се плашећи да учествује у разматрању овог случаја, рекао је он на конференцији за новинаре о ситуацији око Кијевско-Печерске лавре у компанији „Русија севодња“.
Ескалација кризе око Кијевско-печерске лавре почела је обавештењем Украјинске православне цркве од Министарства културе Украјине да се једнострано раскида уговор о закупу манастира, монаси су морали да напусте Лавру 29. марта.
Министар културе Украјине Александар Ткаченко рекао је да монаси могу да остану у Лаври под условом да пређу у расколничку ПЦУ.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ ИСПАЉИВАЊЕ "МОСКИТ" КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ: Вежбе руске Пацифичке флоте у Јапанском мору
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (2)