РУСИЈА НЕЋЕ УПОТРЕБИТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ У УКРАЈИНИ: Пољански јасан - "Ми имамо своју доктрину, нећемо бити први"
РУСИЈА не намерава да употреби нуклеарно оружје у вези са ситуацијом у Украјини, изјавио је први заменик сталног представника Русије при УН Дмитриј Пољански у интервјуу за портал „Маверик њуз“.
Фото: Јутјуб/RussiaUN/Профимедиа/Илустрација
- Пре свега, желео бих да кажем да имамо нуклеарну доктрину. И у њој се наводи да нећемо бити први који ће употребити нуклеарно оружје. Оно се може употребити само у случају претње постојању Русије - подсетио је Пољански.
- Наглашавам да не планирамо да употребимо (нуклеарно оружје) у тренутној ситуацији око Украјине - рекао је дипломата, напомињући да „са војног становишта то нема никаквог смисла“.
- Али, опет, то зависи од степена укључености НАТО-а и од размера претње са којом ће се Русија суочити - приметио је Пољански.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ОВАКО РУСИ НАВОДЕ ДРОНОВЕ КАМИКАЗЕ НА НЕПРИЈАТЕЉСКЕ ПОЛОЖАЈЕ: Нови снимак МО Русије из борбе
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Ситуација под контролом након напада украјинских диверзаната у Брјанској области Русије
02. 03. 2023. у 06:54 >> 00:59
СВИ ЖЕЛЕ ХИМАРС: Како је рат у Украјини подигао тражњу за овим ракетним бацачем
28. 02. 2023. у 16:46
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)