БЕРБОКОВА ПОРУЧИЛА ТУРСКОЈ И МАђАРСКОЈ: Пустите Шведску и Финску у НАТО!

И.С.

13. 02. 2023. у 21:10

ШЕФИЦА немачке дипломатије, Аналена Бербок позвала је данас Турску и Мађарску да отворе пут Финској и Шведској да уђу у НАТО. Она је нагласила да очекује да све чланице ратификују пријаве нордијских земаља о уласку у Алијансу "без даљег одлагања". Финска и Шведска, поднеле су захтеве за чланство у НАТО пошто је Русија лане отпочела специјалну операцију у Украјини.

БЕРБОКОВА ПОРУЧИЛА ТУРСКОЈ И МАђАРСКОЈ: Пустите Шведску и Финску у НАТО!

Фото: Принтскрин/Јутјуб/adelphi, Berlin

Бербокова је оценила да би пријем две земље у НАТО ојачао Алијансу и да би Шведска и Финска требало заједно да уђу, пренели су немачки медији.Немачка министарка спољних послова, била је данас у Хелсинкију и разговаралаа са финским колегом Пеком Хавистом.

Да би Финска и Шведска ушле у Алијансу, свих 30 земаља чланица морају да ратификују пријем. То, међутим, нису урадиле Мађарска и Турска, која је улазак ове две земље у НАТО условила изручивањем људи које сматра терористима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.

21. 06. 2025. у 10:39

Коментари (2)

РУСИ ОД СРБИНА ЧУЛИ ОНО ШТО ДРУГИ НЕЋЕ ДА ИМ КАЖУ! Отварање очију је било важно, и то на највећем скупу који Русија организује