БЛУМБЕРГ: На форуму у Давосу неће бити ни руских ни кинеских бизнисмена
НА Међународном економском форуму у Давосу, који ће бити одржан од 16. до 20. јануара, неће бити руских бизнисмена, преноси Блумберг.
Невладина организација управља светом / Фото Танјуг, АП
Такође, на форуму неће бити ни једног бизнисмена из Кине, истиче агенција. Укупно 116 милијардера се пријавило за догађај, што је 40 одсто више него пре 10 година.
Индију ће, на пример, представљати 13 милијардера, укључујући магната угља Гаутама Аданија, чије је богатство 2022. порасло за 44 милијарде долара. Порастао је и број милијардера из земаља Персијског залива, примећује Блумберг.
Највећу групу милијардера представљаће САД - учествоваће 33 бизнисмена из ове земље. Међу позванима је и извршни директор компаније JPMorgan Chase & Co Џејми Дајмон, Лари Финк из BlackRock Inc и Стив Шварцман из Blackstone Inc.
sputnikportal.rs
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)