"МОРАМО ДА РАЗМИШЉАМО О ОПСТАНКУ ЕВРОПЕ": Мађарска против уплитања НАТО-а у сукоб између Русије и Украјине
МАЂАРСКА председница Каталин Новак упозорила је НАТО да не улази у сукоб у Украјини, преноси агенција МТИ.

FOTO: EPA
Шефица државе је подсетила да оружани сукоб у Украјини траје око годину дана.
- Морамо да будемо прагматични по овом питању, али морамо да размишљамо и о опстанку Европе. Северноатлантски савез мора да остане ван рата, да не дозволи да емоције превладају и да буду увучени у сукоб - рекла је Новакова на састанку са страним амбасадорима у Будимпешти.
Обраћајући се амбасадорима, она је истакла да Мађарска рачуна на разумевање других држава.
Мађарска је од самог почетка украјинског сукоба осуђивала руске акције, али је, за разлику од других земаља НАТО-а, одбила да испоручи Кијеву оружје.
Будимпешта доследно позива на мирно решавање ситуације у Украјини кроз преговоре и упозорава на кораке који воде ка ескалацији сукоба. Истовремено, Мађарска пружа хуманитарну помоћ Украјини и пружа помоћ украјинским избеглицама.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: НЕСТВАРНО ХЛАДНО: Озбиљан минус погодио Јакутск, Магадан и Чељабининск и Уфу у Русији
Препоручујемо

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА КИЈЕВ: Европска унија и Мађарска још увек без договора о помоћи Украјини
12. 12. 2022. у 17:58

ИЗРАЕЛ УДАРИО ЈАЧЕ НЕГО ИКАД, НАПАДНУТЕ ИНСТИТУЦИЈЕ У СРЦУ ТЕХЕРАНА: "Верујемо да је велики број припадника ИРГЦ-а убијен"
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 12:17

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)