ПОСЛЕ ДВА МЕСЕЦА КОАЛИЦИОНИХ РАЗМИРИЦА: Израелски парламент ове недеље гласа о новој влади Нетањахуа

Дејана Калинић
Дејана Калинић

26. 12. 2022. у 18:33

НАКОН скоро двомесечних коалиционих размирица кандидат за премијера Израела Бењамин Нетањаху сазвао је за четвртак 29. децембар седницу парламента на којој ће се гласати о његовој новој влади, потврдио је портпарол Кнесета.

ПОСЛЕ ДВА МЕСЕЦА КОАЛИЦИОНИХ РАЗМИРИЦА: Израелски парламент ове недеље гласа о новој влади Нетањахуа

Фото: Профимедиа

Нетањахуов коалициони блок десничарских и конзервативних верских партија победио је на парламентарним изборима прошлог месеца, али кандидат за новог-старог премијера није лако дошао до финализације договора са својим политичким партнерима, преноси Ројтерс.

Нетањаху се трудио да испуни захтеве коалиционих партнера који су захтевали значајан део политичке моћи у замену за подршку влади.

Уочи гласања у парламенту и формалног полагања заклетве чланова нове владе Нетањаху ће морати званично да представи свој кабинет.

Иако ће бити на челу једне од најдесничарских влада у историји Израела, у којој ће на кључним местима бити тврдокорни конзервативци, израелски премијер са најдужим стажом обећао је да ће бити премијер свих Израелаца.

Итамар Бен-Гвир, шеф партије Јеврејска моћ биће министар полиције и националне безбедности, док ће ултрадесничар Безалел Смотрих из конзервативне Религиозне ционистичке партије имати широка овлашћења у процесу ширења јеврејских насеља на Западној обали.

Бен-Гвир и Смотрих се противе палестинској државности и подржавају проширење израелског суверенитета на подручја Западне обале, што је додатна препрека за постизање решења израелско-палестинског проблема.

БОНУС ВИДЕО: ПОЖАРИ НА СВЕ СТРАНЕ: Погледајте последице гранатирања Макејевке

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију