РУСКИ И КИНЕСКИ РАЗАРАЧИ У ЗАЈЕДНИЧКОЈ АКЦИЈИ: "Гужва" у Источном кинеском мору, Москва открила шта је главни циљ
РУСИЈА и Кина ће од 21. до 27. децембра одржати заједничке поморске маневре "Поморска интеракција - 2022“ у Источном кинеском мору, уз ракетно и артиљеријско гађање, саопштило је данас Министарство одбране Русије.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Главни циљ вежбе је јачање поморске сарадње између Руске Федерације и Народне Републике Кине, одржавање мира и стабилности у Азијско-пацифичком региону - наводи се у саопштењу.
Планирано је заједничко ракетно и артиљеријско гађање, као и развој заједничких противподморничких дејстава уз практичну употребу наоружања, преноси агенција Интерфакс.
Поред поморске компоненте, у вежбу ће бити укључени и авиони и хеликоптери морнаричке авијације Пацифичке флоте и кинеске морнарице, наводи се у саопштењу Министарства.
Русију ће на вежбама представљати водећи брод Пацифичке флоте, крстарица Варјаг, фрегата Маршал Шапошњиков, ратни бродови Херој Руске Федерације Алдар Циденжапов и Перфект.
Од кинеских поморских снага ће у вежбу бити укључена два разарача, два патролна брода, интегрисани брод за снабдевање и дизел подморница.
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)