БЕЛОРУСКА АРМИЈА У ПРИПРАВНОСТИ: Лукашенко лично контролише покрете јединица, упозоравају на опасност са Запада

Новости онлине

18. 12. 2022. у 21:12

КОМАНДА белоруске војске држи све јединице у сталној приправности, изјавио је државни секретар Савета безбедности Белорусије генерал-потпуковник Александар Вољфович.

БЕЛОРУСКА АРМИЈА У ПРИПРАВНОСТИ: Лукашенко лично контролише покрете јединица, упозоравају на опасност са Запада

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија

Он је напоменуо да се у Средоземном и Балтичком мору налази више од 20 ратних бродова, две нуклеарне подморнице, два носача авиона, као и више од 350 крстарећих ракета на мору и копну, које имају за циљ западне области Русије и целу територију Белорусије.

- У складу са тим информацијама ми планирамо одбрану наше земље и јединице Оружаних снага држимо у приправности. И председник лично контролише стање јединица - рекао је Вољфович телевизији „Беларус 1“.

Прошле недеље је поред границе са Белорусијом одржано око пет вежби на територији Пољске, Литваније и Летоније. Непосредно поред граница Белорусије се налази десет батаљона тактичких група које су у сталној приправности.

- Ми своје тактичке групе морамо да држимо у приправности и да их проверавамо како бисмо били сигурни да ће наше Оружане снаге бити спремне да узврате и бране територију Републике Белорусије - подвукао је белоруски генерал.

Раније је државни секретар белоруског Савета безбедности истакао да су борбене снаге Белорусије спремне да реагују на тешку војно-политичку ситуацију у источноевропском региону.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (2)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!