"АКО ПУТИН УМРЕ, ПАДНЕ КРОЗ ПРОЗОР..." Зеленски у емисији одговорио на незгодно питање новинара
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски гостовао је у специјалној емисији Дејвида Летермана "Мом следећем госту није потребно представљање", где је изјавио да је уверен како би се рат у Украјини аутоматски завршио ако би неким случајем "погинуо руски председник Владимир Путин".
foto: Ukrainian Presidential Press Office via AP
"Претпоставимо да се Путин прехлади и умре или случајно падне кроз прозор и умре, да ли ће се рат наставити?", упитао је Летерман Зеленског.
"Не, онда не би било рата. Ауторитарни режим је ужасан. Постоји велики ризик да о свему одлучује једна особа", одговорио је Зеленски.
"Дакле, када Путин оде, све институције престају. Нешто слично се десило у Совјетском Савезу. Све је стало. Верујем да би им било тешко без њега. Они би се тада фокусирали на унутрашњу, а не спољну политику", додао је Зеленски током интервјуа, преноси Украјинска правда.
Водитељ је упитао украјинског председника какви су му планови по завршетку рата.
"Остаћу председник док не победимо, а после не знам. Не размишљам тренутно о томе. Волео бих да идем на плажу", рекао је Зеленски, преноси Јаху њуз.
Украјинска правда/Yahoo News
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ Кулеба: На прагу је велика руска зимска офанзива; Британски маринци у тајним операцијама у ратној зони
13. 12. 2022. у 07:28 >> 01:03
САРАДЊА У РАЗЛИЧИТИМ ОБЛАСТИМА: Лидери Кине и Русије одржавају блиске контакте
13. 12. 2022. у 11:01
РУСИЈА СЕ НЕ МОЖЕ БАЦИТИ НА КОЛЕНА: Европа је у проклето опасној ситуацији
11. 12. 2022. у 17:50
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (8)