БАЈДЕН ПОРУЧУЈЕ: САД неће слати војнике у Украјину
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе не намеравају да шаљу своје трупе у Украјину, већ ће се ограничити на материјалну подршку, изјавио је председник САД Џозеф Бајден.

Фото: ЕПА
-Да ли шаљемо трупе у Украјину? Не, шаљемо (војну) опрему као и раније. Вредне милијарде долара, рекао је Бајден новинарима у светлу извештаја о плановима Вашингтона да повећа бројно присуство америчких војних снага у земљи.
Раније је телевизија „Ен-Би-Си“ јавила, позивајући се на три неименована америчка званичника, да САД желе да повећају број својих војника у Украјини како би се повећала контрола над испорукама оружја и помогло у употреби значајних система.
Како се наводи, „неколико десетина“ америчких војника тренутно се налази у Украјини, укључујући „веома малу“ групу која проверава да ли западно „оружје стиже до оних којима је намењено“.
-Министар одбране (САД Лојд) Остин и други војни руководиоци желе да прошире мисију контроле и обезбеде присуство специјалиста у земљи који би помагали Украјини да примењује кључне системе наоружања, укључујући противваздушну одбрану и средства за борбу против беспилотних летелица, наводи телевизија.
„Ен-Би-Си“ тврди да план о којем се расправља укључује додатно слање „малог броја“ америчких војника у Украјину.
Русија је раније упутила ноту земљама НАТО-а због испорука наоружања Украјини. Портпарол руског председника Дмитриј Песков истакао је да пумпање Украјине оружјем са Запада не доприноси успеху руско-украјинских преговора и да ће имати негативан ефекат.
sputnikportal.rs
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Три корака Зеленског за мир - оружје, паре и услови за Москву; Страдало више од 1.500 официра ВСУ?
12. 12. 2022. у 07:00 >> 01:40

"ЗНАШ, ЈА НЕМАМ ДЕЦУ, АЛИ..." Воја Брајовић не заборавља Вуисићеве речи
12. 12. 2022. у 17:40

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)