ШВЕДСКА ПОТВРДИЛА: Инциденти на Северном току су саботажа
ШВЕДСКА служба безбедности потврдила је да су инциденти на гасоводима Северни ток били саботажа.
Фото АП
Северни ток је био подвргнут грубој саботажи, потврдило је тужилаштво у саопштењу за јавност.
Експлозив је пронађен на више страних предмета.
Тужилац већа Матс Љунгквист у саопштењу за јавност наводи да се иза експлозија гасовода Северни ток 1 и 2 у септембру крије груба саботажа:
- Током увиђаја на лицу места у Балтичком мору извршена је обимна заплена и подручје је пажљиво документовано. Анализе које су сада урађене показују трагове експлозива на неколико пронађених страних предмета. Напредна анализа може да донесе сигурније закључке о инциденту - каже се у саопштењу, преносе медији.
(Информер)
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Ускоро опширније
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (4)