МОСКВА ПОТВРДИЛА: У Анкари одржани тајни руско-амерички преговори

У АНКАРИ су данас на иницијативу Сједињених Америчких Држава одржани руско-амерички преговори, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

МОСКВА ПОТВРДИЛА: У Анкари одржани тајни руско-амерички преговори

Фото: ЕПА

- Ови преговори су заиста одржани - потврдио је портпарол за Спутњик.

Песков, међутим, није открио никакве друге детаље разговора.

Претходно су западни медији јавили да су се у Анкари састали директор ЦИА Вилијам Бернс и директор Спољне обавештајне службе Русије Сергеј Наришкин.

Лист Комерсант пренео да су руска и америчка делегација допутовале у Анкару на преговоре.

Неименовани званичник Беле куће саопштио је да директор америчке Централне обавештајне агенције (ЦИА) Вилијам Бернс борави у Анкари како би разговарао са својим руским колегом о последицама евентуалне руске употребе нуклеарног оружја у Украјини.

Званичник Беле куће рекао је да Бернс, бивши амерички амбасадор у Русији, не води никакве преговоре с Наришкином, пренео је Ројтерс.

- Он не води преговоре нити разговара о решавању рата у Украјини - рекао је званичник, додајући да ће Бернс покренути пиање Американаца затворених у Русији.

Америчка кошаркашица и двострука освајачица златне олимпијске медаље Бритни Гринер ухапшена је 17. фебруара на московском аеродрому због поседовања уља канабиса у пртљагу, које је забрањено у Русији, а осуђена је 4. августа на девет година затвора.

Адвокат Александар Бојков, који заступа Грајнерову је изјавио раније да би Американка могла бити део размене затвореника између САД и Русије.

Према речима званичника Беле куће, украјинске власти су пре Бернсовог пута у Турску биле обавештене.

Последњи пут руска и америчка делегација састале су се у Женеви 10. јануара ради разговора о безбедносним гаранцијама.
 

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (1)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво