РУСКИ ДИПЛОМАТА ПОРУЧИО ЗАПАДУ: Кијев мора гарантовати да неће користити црноморски коридор у војне сврхе
УКРАЈИНА мора да пружи гаранције да се хуманитарни коридор у Црном мору неће користити у војне сврхе, изјавио је заменик руског министра спољних послова Сергеј Вершињин током састанка са турским амбасадором у Москви Мехметом Самсаром.
Руска корвета Фото принтскрин МО Русије
-Током састанка анализиране су кључне области руско-турске сарадње на међународним платформама, пре свега Црноморска иницијатива за извоз пољопривредних производа из украјинских лука у контексту недавног терористичког напада Кијева на Севастопољ, наводи се у саопштењу на сајту руског Министарства.
У саопштењу је наведено да је руска страна истакла потребу да -Украјина пружи гаранције да хуманитарни коридор у Црном мору неће бити коришћен у војне сврхе.
Претходно је стални представник Русије у Уједињеним нацијама Василиј Небензја на седници СБ УН изјавио да Русија није обавезна да испуњава споразуме закључене без ње о проласку бродова преко Црног мора и контролисаће бродове, који буду пропуштени без сагласности Москве.
Русија је 29. октобра објавила да је обуставила учешћа у „прехрамбеном споразуму“ УН, који обезбеђује извоз производа из украјинских лука због терористичких напада украјинских дронова на бродове Црноморске флоте у водама код Севастопоља. Осим тога, Русија је тражила да се 31. октобра организује заседање Савета безбедности УН.
Прехрамбени споразум потписан је 22. јула, а пакет ових докумената предвиђа укидање ограничења на извоз руских пољопривредних производа и ђубрива на светска тржишта, а такође одређује алгоритам за безбедан излазак комерцијалних бродова из црноморских лука под контролом Украјине дуж посебно отворених хуманитарних поморских коридора.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ Интезивне борбе на фронту на реци Жеребец; Уништено 40% енергетске инфраструктуре (МАПА)
01. 11. 2022. у 07:15 >> 02:59
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (1)